Henna Hygge | O hennie
21724
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21724,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive
 

O hennie

Co należy o niej wiedzieć?
Henna to roślina o wdzięcznej nazwie „lawsonia inermis” czyli lawsonia bezbronna

To mały krzak zawierający w swoich liściach naturalny czerwony barwnik zwany lawsonem. Liście suszy się, a następnie mieli na drobny proszek, z którego przygotowuje się pastę do malowania.

Mehendi czyli sztuka zdobienia ciała henną to wielowiekowa tradycja, kojarzona głównie z kulturą indyjską i arabską. Źródła wskazują, że henna mogła być używana już nawet 9 tysięcy lat temu! Mehendi pojawiło się też w starożytnym Egipcie, henny używała np. Kleopatra. Ślady henny zostały odnalezione na egipskich mumiach.

Najbardziej znanym hennowym rytuałem jest henna ślubna – ozdabianie dłoni i stóp panny młodej to bardzo ważna ceremonia, a henna ma przynieść młodej parze szczęście 🙂

Przeczytaj więcej o hennie
Henna Hygge - Isia Zarzycka - Malowanie henną - Warszawa O MNIE 3

Jak zadbać o tatuaż z henny?

Im dłużej tym ciemniej

Aby tatuaż nabrał ładnego ciemnego koloru, pasta z henny musi jak najdłużej mieć kontakt ze skórą. Minimum to 2h, optymalnie 8h, a cudownie – ponad 12h.

Twój wzór zostanie zaklejony plastrem...

... żeby wysychająca pasta nie wykruszyła się. Jeśli henna była nakładana rano, przed południem – trzymaj ją cały dzień i przed pójściem pod prysznic zerwij plastry i zdrap resztki pasty. Jeśli henna była nakładana po południu/ wieczorem – najlepiej jeśli pójdziesz tak spać i zdejmiesz plaster rano. Pamiętaj, żeby nie zamoczyć tatuażu przy wieczornym myciu!

Plaster

ma dość mocny klej. Żeby uniknąć podrażnień skóry – przed zerwaniem można go posmarować olejem, który rozpuści klej. (Zostaw na 2 minuty i wtedy delikatnie oderwij plaster)

Unikaj wody!

Jeśli hennowa pasta, którą masz na skórze zamoczy się – zacznie się rozmazywać, dlatego wtedy musisz szybko oderwać plaster i zdrapać resztki henny ze skóry.

Na piękny kolor trzeba poczekać

Henna na początku wybarwia skórę na kolor odblaskowo pomarańczowy. Ostateczny kolor osiągnie po około 48h.

Nawilżaj!

Kiedy tatuaż wybarwi się już na piękny brązowy kolor możesz zacząć go nawilżać, żeby dłużej utrzymał się na skórze. Codziennie smaruj skórę oliwką lub nawilżającym balsamem.

Częste mycie skraca życie henny

Nie szoruj się gąbkami, nie rób pillingu, w miarę możliwości unikaj detergentów w miejscu tatuażu, będziesz się nim cieszyć dłużej!

Pochwal się jak było!

Będzie mi bardzo miło jeśli oznaczysz mnie na zdjęciach na facebooku i polecisz mnie dalej!

Henna barwi skórę na brązowy kolor na około 7 – 14 dni, ale jest mnóstwo czynników, które wpływają na jej ostateczny kolor i trwałość, między innymi:

    • Ile czasu pasta z henny miała kontakt ze skórą – im dłużej tym lepiej 😉
    • Pielęgnacja tatuażu – m. in. czy go nawilżasz, jak często myjesz miejsce tatuażu, czy obciera się o ubrania, czy przed malowaniem był zrobiony pilling
    • Miejsce na ciele – dłonie i stopy wybarwiają się najciemniej, ale za to szybko się ścierają
    • Temperatura ciała i otoczenia – henna lubi jak jest ciepło!
    • Nawilżenie skóry – sucha skóra łuszczy się szybciej więc i henna znika